Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

Tırnak bakımı ve ojeler

Uzun tırnak mı kısa mı, oval şekil mi küt mü? Tırnakların uzun süre ojeli durmasının tırnak sağlığına etkileri nelerdir? İşte bu yazıda , biz bayanların vazgeçilmezlerinden tırnakları ele alacağım. Bayan Bilen

tırnaklar

 

Herkes bilir ki bakım tepeden tırnağa olmalıdır. Onun için sizlere tırnaklar ile ilgili bir yazı paylaşmak istedim.

Öncelikle belirtmek isterim ki bakımlı bir tırnağın kriteri kesinlikle uzunluğu değildir.

bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Uzun tırnak ile kısa tırnağın bakımı arasındaki tek fark uzun tırnakların daha çok sorumluluk gerektirmesidir. Örneğin; uzun tırnaklara sahipseniz, bitkilerle fazla uğraşamazsınız. Aksi takdirde yaprakların renkleri tırnaklarınızın iç kısmından uzunca bir süre gitmez.

Grafik Saati kadın

Bu da tırnaklarınızın bakımsız ve kirli görünmesine yol açar. Bunun için sizlere tavsiyem; aşırı uzun tırnaklara gerek yok, kısa tırnaklar ile de bakımlı görünebilirsiniz. Uzun tırnakların bir kötü yanı daha ise, güçsüzleşip çabucak kırılmasıdır. Bence resimdeki tırnakların boyu oldukça ideal.

Tırnaklar ile ilgili bir başka nokta ise tırnakların şekli. Kısa bir süre önce oval tırnakların daha kolay kullanıldığını düşünüyordum fakat bir heves ile tırnaklarımı küt kestikten sonra aslında küt tırnakların daha dayanıklı ve rahat olduğuna karar verdim. Ama dikkat edilmesi gereken tek nokta küt tırnakların uçlarını sivri bırakmamak. Bunun için de törpü yardımı ile uçlarına hafifçe şekil verebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir başka şey ise tırnak etleri. Tırnak etleri ile baş edebilmenin tek yolu; banyodan sonra ucu pamuklu bir çubuk ile tırnak etlerinizi geriye doğru ittirmek. Bu şekilde birden olmasa da zaman içinde tırnak etleriniz düzgün bir şekil alacaktır.
Tırnaklar hakkındaki önemli bir husus ise ojeler. Tırnaklarınızın uzun süre ojeli durması, tırnak sağlığınızı bozarak tırnağınızın katmanlara ayrılmasına neden olur. Böylece tırnak yapınız da bozulur. Tırnağınızın yapısını bozmamak ve daha sağlıklı bir görünüşü için uzun süreli oje sürmeyin.
Şimdilik benden bu kadar, kocaman sevgilerle

Yazan: Bayan Bilen - Buse Nur
Mail: buse.nur.97.11[at]bayanbilen[.]com

Creative Commons Lisansı
Tırnak bakımı ve ojeler by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://bayanbilen.hayata-dair.com/tirnak-1.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.hayata-dair.com/ adresinde mevcut olabilir.

Editör: Belgin Elçioğlu

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası