Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

♥ Abiye Elbiseler ♥

abiye kıyafetler

Abiye elbiseler özel günlerimizde pırıl pırıl, ışıl ışıl görünmek için oldukça iyi bir seçim. Fakat bir düğüne, baloya ya da özel bir davete gideceksek o zaman kafamızda tek bir soru oluyor "Acaba nasıl bir şey giysem?"Bu sorunun cevabı ise oldukça uğraştırıcı. İşte bu problemi göz önüne alarak, sizlerle abiyeler hakkında konuşmak istedim. :]
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Öncelikle şuna karar vermelisiniz sade bir şıklık mı istiyorsunuz, yoksa ışıltılı ve abartılı kıyafetler mi? Bana sorarsanız ben hep sade bir şıklıktan yanayım, abartılı kıyafetlerden pek hoşlanmam.

Grafik Saati kadın

Onun için de bugün sade ve şık bir model hakkında konuşacağız. Özel bir mekanda bütün ilgi üzerinizde olsun istiyorsanız, sıradan abiyelerden kaçının. Örneğin göğüs bölgesinde taş süslemeleri olan modeller oldukça sıradan.

Eğer abiye diktirmek gibi bir niyetiniz yoksa, alışverişinizi güzel şeyler satan, ama pek tanınmamış mağazalardan yapmayı tercih edin. Mesela bir butiğe giderseniz, farklı ve şık parçaları oldukça uygun fiyatlarda rastlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim elbisenizin kumaşına... Dediğim gibi, sade bir şıklıktan yanaysanız parlak kumaşlardan kaçının. Bunun yerine resimdeki gibi parlak kemerler kullanabilirsiniz. Tüllü bir kumaş ise sizi asil gösterecek hoş bir fikir olabilir.

Abiye kıyafetler ile ilgili önemli bir nokta daha ise saçınız. Saç modeliniz sizi bir prenses de yapabilir, rüküş de. Resimdeki gibi şık bir topuz yüz şeklinize de yakıştığı sürece abiye kıyafetler için idealdir. Özellikle de sırt dekolteli bir elbise tercih etmişseniz, saçınızı toplamanız şart. Saçınız asla dekolteyi kapatmamalı. Saçınızı salmak istiyorsanız da sırt dekoltesi olmayan bir kıyafet tercih etmenizi öneririm.
Şimdilik abiye kıyafetler ile ilgili aklıma gelenler bunlar, belki ileride bu konuya bir daha değinebiliriz. Kocaman sevgilerle.. :]
Grafik Saati kadın

 

Creative Commons Lisansı
grafiksaati.org tarafından hazırlanan bu çalışma Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://bayanbilen.hayata-dair.com/37.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://bayanbilen.hayata-dair.com adresinde mevcut olabilir.

♥ -Bayanbilen- ♥

Yazan: Bayan Bilen | Mail: buse.nur.97.11[at]bayanbilen[.]com

Editör: Belgin Invictus | Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

bayan bilen
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org[at]gmail.com  |  gizlilik politikası